FORTUNA I WAR POGURALI SKROMNU FRANCUSKU.ARGENTINA UZELA SAMO BOD. MESSI TRAGIČAR

U prvom meču dana Francuske je posle velike muke i dosta sreće savladala Australiju – 2:1. Mesi promašio penal u remiju sa Islandom. Sledeći na teren izlaze Peru i Danska, a dan zatvaraju Hrvatska i Nigerija.

Trećeg dana Svjetskog prvenstva na programu je pravi fudbalski maraton. Prvi put od starta Mundijala, danas će se odigrati četiri utakmice, po dve u grupama C i D.

U prvom meču dana Francuska je posle dosta muke i uz veliku dozu sreće savladala Australiju – 2:1. Golove za domaći sastav postigli su Grizman u 58. i Pogba u 81, dok je jedini pogodak za “Sokerose” postigao Jedinak u 62.

Prvi put na Mundijalu primjenjena je VAR tehnologija i to kod prvog gola Francuske. Grizman je pao u kaznenom prostoru i sudija Kunja nije dosudio jedaneasterac. Ipak, posle gledanja snimka utvrđeno je da je bilo elemenata za penal, i on je i dosuđen. Napadač Atletiko Madrida uzeo je loptu i pogodio za 1:0.

Argentina i Island su podelili bodove u drugom meču odigranom u Moskvi. Tragičar je bio Lionel Mesi koji je u 64. minutu promašio penal.

Argentinci su došli do vođstva u 19. minutu posle odličnog poteza Aguera. Međutim, prednost je na snazi bila samo četiri minuta, pošto je u 23. Finbogason odlično pratio akciju i doneo veliko slavlje svom timu.

Očekuje se da dvoboj Perua i Danske (18.00) bude najneizvesniji, jer se sastaju 11. i 12. selekcija na rang-listi FIFA. Za Peruance je ovo veliki dan, vraćaju se na SP posle 36 godina, prvi put posle Španije 1982.

Naše komšije Hrvati igraju poslednji meč dana sa Nigerijom(21.00). Selektor “kockastih” Zlatko Dalić je odavno odredio sastav, s čak četvoricom napadača, Rebićem, Kramarićem, Perišićem i Mandžukićem. Jedan od razloga za to je i što su Nigerijci najmlađi tim na SP i imaju čak 18 igrača koji su prvi put na Mundijalu.